Egy pénzérmét egymás után feldobnak. Mekkora annak a valószínűsége, hogy a 4 dobás közül legalább 1 írás?

Annyit tudok hogy a kedvező esetek száma / összes esetek száma ... összes eset az 16
2011. okt. 27. 14:09
 1/1 BKRS ***** válasza:
100%

Annak az eselye, hogy 4 dobas kozul egy sem iras:

(1/2^4)=1/16

Akkor annak az eselye, hogy legalabb egy iras: 1-1/16= 15/16.

2011. okt. 27. 14:30