Ha dobókockával kétszer dobunk, mennyi a valószínűsége hogy az összege 8 lesz?

2011. okt. 10. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

21 lehetőség van,ebből 2 db lesz 8.

Nem tudom hogy kell kimondani,de szerintem úgy,hogy 2:21 vagy 21:2 de az első mondat az biztos.

2011. okt. 10. 17:48
 2/4 anonim ***** válasza:

"21 lehetőség van,ebből 2 db lesz 8.

Nem tudom hogy kell kimondani,de szerintem úgy,hogy 2:21 vagy 21:2 de az első mondat az biztos."

Nem biztos, pontosabban biztos nem.

Egy dobókockának 6 oldala van, első dobás 6 féle lehet, bárhogy is dobtunk elsőre, ettől függetlenül 6 féleképp dobhatunk másodjára. Lehetőségek 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 2-1, 2-2,... 6-6. Összesen 6*6=36 kimenetele lehet a dobásoknak.

Ebből hogy 8 legyen az összegük:

2+6=8

3+5=8

4+4=8

5+3=8

6+2=8

ötféleképp lehet.

Esély: Kedvező eset / összes eset

5 : 36, vagyis 5 a 36-hoz.

2011. okt. 10. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah bocs,tényleg,azt nem vettem figyelembe,hogy felcserélhetőek a számok.
2011. okt. 11. 17:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2011. okt. 11. 18:55