2011. okt. 10. 17:34
1/4 anonim válasza:
21 lehetőség van,ebből 2 db lesz 8.
Nem tudom hogy kell kimondani,de szerintem úgy,hogy 2:21 vagy 21:2 de az első mondat az biztos.
2/4 anonim válasza:
"21 lehetőség van,ebből 2 db lesz 8.
Nem tudom hogy kell kimondani,de szerintem úgy,hogy 2:21 vagy 21:2 de az első mondat az biztos."
Nem biztos, pontosabban biztos nem.
Egy dobókockának 6 oldala van, első dobás 6 féle lehet, bárhogy is dobtunk elsőre, ettől függetlenül 6 féleképp dobhatunk másodjára. Lehetőségek 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 2-1, 2-2,... 6-6. Összesen 6*6=36 kimenetele lehet a dobásoknak.
Ebből hogy 8 legyen az összegük:
2+6=8
3+5=8
4+4=8
5+3=8
6+2=8
ötféleképp lehet.
Esély: Kedvező eset / összes eset
5 : 36, vagyis 5 a 36-hoz.
3/4 anonim válasza:
Jah bocs,tényleg,azt nem vettem figyelembe,hogy felcserélhetőek a számok.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2011. okt. 11. 18:55