Hogyan kell levezetni ezt a feladatot?


Egy cégnél a 100 fizikaira jutó nem fizikai dolgozók száma 18 fő, a fizikai állománycsoportokba tartozók létszáma összesen 800 fő. 

A kérdés: Számítsa ki a nem fizikai állománycsoportba tartozók és a gazdaság összes dolgozóinak létszámát. 

B kérdés: Hogyan oszlik meg a dolgozók létszáma a fizikai és a nem fizikai állománycsoportok között?


2018. ápr. 10. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A/1:

(800/100)*18= 144 nem fizikai dolgozó


A/2:

800+(800/100)*18= 944 összes dolgozó


B:

144/800= 0,18= 18%

vagy

144/944= 0,1525= 15,25%

2018. ápr. 10. 12:24
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2018. ápr. 10. 12:29