(a/2b+2b/a)"2"-(a/2b-2b/a)"2"
"2"= négyzeten
Eredménynek 4-nek kell kijönni
2017. dec. 11. 16:08
1/3 anonim válasza:
négyzeten jelölése: ^2
Van az az azonosság, hogy a^2-b^2 = (a-b)*(a+b)
Tehát a kivonást szorzattá tudod alakítani:
(a/2b+2b/a)^2-(a/2b-2b/a)^2 =
=[(a/2b+2b/a)-(a/2b-2b/a)]*[(a/2b+2b/a)+(a/2b-2b/a)]
A belső zárójeleket fel kell bontani, úgy sok minden ki fog esni:
=[2*(2b/a)]*[2*(a/2b)] = (4*b/a) * (a/b) = 4
2/3 anonim válasza:
(a/2b + 2b/a)² - (a/2b - 2b/a)²
Használjuk a/2b helyett az x, 2b/a helyett az y jelölést, ekkor ezt kapjuk:
(x + y)² - (x - y)² = x² + 2xy + y² - (x² - 2xy + y²) =
= x² + 2xy + y² - x² + 2xy - y² = 4xy
Visszahelyettesítve:
4xy = 4 * (a/2b) * (2b/a) = 4 * (2ab / 2ab) = 4
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így már értem ;)
2017. dec. 11. 20:31