matek2016. nov. 6. 19:12
1/7 anonim válasza:
x+y=17
4x+6y=86
Kétismeretlenes egyenlet.
Innen menni fog?
2/7 anonim válasza:
Ha mind 6 ágyas lenne, akkor elég lenne 15 faház, de 17 van, tehát tuti van közötte 4 ágyas is.
10*6=60
7*4=28
10db hat ágyas
7db négy ágyas és még fennmarad 2 ágy szabadon.
Így jön ki a 10+7 ház
3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sikerült az 1-es válaszadó kommentjéből rájönnöm a a feladat megoldására. A második válasz is jó, de a lányom házijának az egyik lényege az volt hogy egyenletekkel levezetve hogyan kapom meg az eredményt.
2016. nov. 6. 20:05
4/7 anonim válasza:
Hogy félreértés ne essék! A 2# válaszoló teljesen rossz választ adott!
Meg lehet oldani próbálgatással is (persze nem ez a feladat lényege), de úgy sem jó a válasza!
Nem lehet maradék (üres ágy).
9db 6 ágyas és 8db 4 ágyas faház van.
5/7 anonim válasza:
Hol volt leírva, hogy nem lehet üres ágy?
6/7 dq válasza:
Elõzõ:
Ott, hogy: "Összesen 86 gyereket tudtak a faházakban elhelyezni."
Ahol a "tudás" az ágyak, és nem a gyerekek elfogyására vonatkozik.
Konkrétabban a "tud elhelyezni" szókapcsolat jelenti azt, hogy a probléma az elhelyezésbõl származik, és nem máshonnan.
7/7 dq válasza:
Ha pedig maradhat üres ágy, akkor is ugyanez a feladat, (kiszámolni azt az esetet, amikor nem marad üres ágy), csak a válasz módosul úgy, hogy 6 ágyasból többegyenlõ van 9-nél.