A feladat: A nyári táborban 17 faházikó állt. Mindegyik 4 vagy 6 ágyas volt. Összesen 86 gyereket tudtak a faházakban elhelyezni. Hány ház volt 4 ágyas, és hányban volt 6 fekvőhely? Hogyan lehet levezetni ezt a feladatot?

matek

2016. nov. 6. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

x+y=17

4x+6y=86

Kétismeretlenes egyenlet.

Innen menni fog?

2016. nov. 6. 19:15
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha mind 6 ágyas lenne, akkor elég lenne 15 faház, de 17 van, tehát tuti van közötte 4 ágyas is.


10*6=60

7*4=28


10db hat ágyas

7db négy ágyas és még fennmarad 2 ágy szabadon.


Így jön ki a 10+7 ház

2016. nov. 6. 19:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sikerült az 1-es válaszadó kommentjéből rájönnöm a a feladat megoldására. A második válasz is jó, de a lányom házijának az egyik lényege az volt hogy egyenletekkel levezetve hogyan kapom meg az eredményt.
2016. nov. 6. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy félreértés ne essék! A 2# válaszoló teljesen rossz választ adott!

Meg lehet oldani próbálgatással is (persze nem ez a feladat lényege), de úgy sem jó a válasza!

Nem lehet maradék (üres ágy).

9db 6 ágyas és 8db 4 ágyas faház van.

2016. nov. 6. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Hol volt leírva, hogy nem lehet üres ágy?
2016. nov. 9. 00:41
 6/7 dq ***** válasza:

Elõzõ:

Ott, hogy: "Összesen 86 gyereket tudtak a faházakban elhelyezni."


Ahol a "tudás" az ágyak, és nem a gyerekek elfogyására vonatkozik.

Konkrétabban a "tud elhelyezni" szókapcsolat jelenti azt, hogy a probléma az elhelyezésbõl származik, és nem máshonnan.

2016. nov. 9. 01:52
 7/7 dq ***** válasza:
Ha pedig maradhat üres ágy, akkor is ugyanez a feladat, (kiszámolni azt az esetet, amikor nem marad üres ágy), csak a válasz módosul úgy, hogy 6 ágyasból többegyenlõ van 9-nél.
2016. nov. 9. 01:54