2018. márc. 5. 11:44
1/2 anonim válasza:
Felírod az egyenletre a megoldóképletet, majd az így kapott kifejezéseket -1 és 2 közé teszed, majd ezeket az egyenlőtlenséget megoldod. Értelemszerűen a két egyenlőtlenségnek egyszerre kell teljesülnie, tehát azokat az a-kat keresed, amelyek igazzá teszik mindkettőt.
2/2 anonim válasza:
Amit felírsz: [3a+1+-gyök((-(3a+1))^2-4*4*(-a-2))]/8, itt a +- miatt két kifejezést kapsz. Ezeknek -1 és 2 közé kell esniük:
-1<=[3a+1+gyök((-(3a+1))^2-4*4*(-a-2))]/8<2, ennek megoldása a<12/7
-1<=[3a+1-gyök((-(3a+1))^2-4*4*(-a-2))]/8<2, ennek megoldása a>=-3/2
Tehát a keresett paraméterek: -3/2<=a<12/7.