Két közös szárral rendelkező szög aránya 3 : 2, és az egyik 36°-kal nagyobb a másiknál. Milyen szöget alkot a két szög együtt?


válasz lehetőségek:


A hegyesszöget

B derékszöget

C egyenesszöget

D tompaszöget



2018. febr. 12. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Számoljuk ki a két szöget:

Az arányból: a=2*x és b=3*x és b-a=36°. Tehát x=36°, ezzel a=72°és b= 108°. Innét triviális.

2018. febr. 12. 18:10
 2/3 Josephine Harkay válasza:
Algebrával így oldanám meg: Az egyik szög X, a nagyobbik X+36º Az egyenlet tehát 3 : 2 = (X+36º) : X 3X = 2X + 72º X = 72º 72º + 36º = 108º 72º + 108º = 180º C
2018. márc. 9. 06:56
 3/3 anonim válasza:

Szia!


C a helyes válasz!

2018. nov. 4. 18:30