válasz lehetőségek:
A hegyesszöget
B derékszöget
C egyenesszöget
D tompaszöget
2018. febr. 12. 17:09
1/3 anonim válasza:
Számoljuk ki a két szöget:
Az arányból: a=2*x és b=3*x és b-a=36°. Tehát x=36°, ezzel a=72°és b= 108°. Innét triviális.
2/3 Josephine Harkay válasza:
Algebrával így oldanám meg: Az egyik szög X, a nagyobbik X+36º Az egyenlet tehát 3 : 2 = (X+36º) : X 3X = 2X + 72º X = 72º 72º + 36º = 108º 72º + 108º = 180º C