Babetta 207 kérdése:

Vasból és alumíniumból készült kockák tömege egyenként 80 dkg. Melyiknek nagyobb a térfogata és mennyivel? Megoldással együtt?

Gyorsan kérném a választ?
2013. nov. 24. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:

m = 80 dkg = 0,8 kg


A vas sűrűsége nagyobb, vasból kisebb térfogat is nehezebb, mint alumíniumból.


ρ = m/V --> V = m/ρ


ρ(vas) = 7,87 kg/dm³

ρ(alu) = 2,71 kg/dm³


V(vas) = 0,102 dm³

V(alu) = 0,295 dm³ (Majdnem 3-szoros.)

2013. nov. 24. 13:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segített.
2013. nov. 24. 13:47