Gyorsan kérném a választ?2013. nov. 24. 13:11
1/2 anonim válasza:
m = 80 dkg = 0,8 kg
A vas sűrűsége nagyobb, vasból kisebb térfogat is nehezebb, mint alumíniumból.
ρ = m/V --> V = m/ρ
ρ(vas) = 7,87 kg/dm³
ρ(alu) = 2,71 kg/dm³
V(vas) = 0,102 dm³
V(alu) = 0,295 dm³ (Majdnem 3-szoros.)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segített.
2013. nov. 24. 13:47