2013. márc. 13. 07:49
2/3 anonim válasza:
Na jó, komolyabban:
1.zsák=a, 2.zsák=b,3.=c, 4.=d
A szövegből a következőket írhatod fel:
a+b<c+d
a+c=b+d
a+d>b+c
a középső egyenletből kifejezed a-t:a=b+d-c
1./ ezt behelyettesíted az első egyenlőtlenségbe és megoldod, így kijön, hogy b<c
2./behelyettesíted a harmadik egyenlőtlenségbe, megoldod, így kijön, hogy d>c
3. Most logika jön: A középső egyenlet azt mondja, hogy
a+c=b+d, és már tudjuk, hogy b<c, tehát ha c helyére b-t írunk, akkor az egyenlőség megváltozik:
a+b<b+d innen kifejezve: a<d.
Most felállítjuk a sorrendet:
b,c,d és az a-ról tudjuk,hogy kisebb mint d. Tehát a legnagyobb d, a negyedik zsák.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. márc. 13. 13:47