Öt szög együtt teljes szöget alkot;továbbá minden szög 20%-kal nagyobb az előzőnél. Hány fokosak a szögek?


#Ötszög
2014. jan. 29. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

x: 1. szög


x+1,2x+1,2^2x+1,2^3x+1,2^4x=360

x+1,2x+1,44x+1,728x+2,0736x=360

7,4416x=360

x=kb 48,3767

2014. jan. 29. 13:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

első= a

második= 1,2*a

harmadik= 1,2*(1,2*a)

negyedik= 1,2*(1,2*(1,2*a))

ötödik=1,2*(1,2*(1,2*(1,2*a)))


összes összege= 360


írd fel, számold ki

2014. jan. 29. 13:50
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!De magyarázatot is tudnál írni?Mert így nem értem..:(
2014. jan. 29. 13:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

48,37669318

58,05203182

69,66243819

83,59492582

100,313911

2014. jan. 29. 14:00
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezek hogy jöttek ki?Légyszi leírnád? :)

Előre is köszönöm!

2014. jan. 29. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Tulajdonképpen egy egyszerű számtani sorról van szó, melyről tudjuk, hogy

Sn = 360 - a sorösszeg

n = 5 - a tagok száma

d = 20 - a sor különbsége

az ismeretlen az első tag

a1 = ?


A sor összegképlete szerint

Sn = (n/2)*(a1 + an)

de

an = a1 + (n - 1)d

így

Sn = (n/2)[2a1 + (n - 1)d]


Behelyettesítve

360 = (5/2)[2a1 + (5 - 1)20]

Zárójel felbontás és rendezés után

2a1 = 64

és

a1 = 32

======


Ezzel a szögek

32

52

72

92

112


DeeDee

*********

2014. jan. 29. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Basszus! :-)


Most látom, hogy kissé elnéztem a feladatot. :-(

Nagy probléma nincs, csak számtani helyett mértani sor a megoldás, melynél

Sn = 360

q = 1,2

n = 5

a1 = ?


Az ismert összegképletből

Sn = a1(q^n - 1)/(q - 1)

az első tag

a1 = Sn*(q - 1)/(q^n - 1)


Behelyettesítés után az az eredmény adódik, amit az első válaszoló adott.


DeeDee

**********

2014. jan. 30. 00:04
 8/9 A kérdező kommentje:

A 6. váléasz jó DeeDee-től :)

De légyszi érthetően leírod,mert 10.-es vagyok,ezt nem nagyon értem :D

2014. febr. 1. 06:46
 9/9 evribodri válasza:
Melyik iskolában tanulod(?) a matekot? A számtani sor 7.-es tananyag, a kérdésed viszont mértani sorra vonatkozik (a 6-os válaszoló is módosította a válaszát!!) Ja, hogy fogalamd sincs a számtani és a mértani sor különbségéről? Bocs... Megsúgom, ha minden szög 20 %-al nagyobb az előzőnél, akkor mértani a sor, ha a 6-os megoldás a jó, akkor a kérdésben minden szögnek 20 fok(!)-kal kell nagyobbnak lennie. Bár ha ezt a problémát sem ismerted fel, akkor nincs miről nagyon beszélni....
2014. febr. 5. 07:43