2018. febr. 5. 12:49
1/3 anonim válasza:
a3+a4 =60
a1+a2=15
a1*q^2+a1*q^3 = 60
a1*(1+q)=15
a1*q^2*(1+q) = 60
a1*(1+q)=15
Elosztom a ket egyenletet
a1*q^2 *(1+q) =60
-------------- ----
a1*(1+q) =15
q^2=4
q=2
a1=15/(1+2)
a1=5
Sn=a1*(q^n-1)/(q-1)
S9= a1*(q^9-1)/(q-1)
S9=5*(2^9-1)
S9=5*(512-1)
S9=5*511
S9 = 2555
A kepletek amiket hasznaltam:
Sn=a1+a1*q+a2*q^2+...a1*q^(n-1)
Sn=a1*(q^n -1)/(q-1) (^ = hatvany)
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. febr. 5. 13:49
3/3 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
q^2=4 akkor q=2 vagy q=-2. Az utóbbival is kijön egy jó végeredmény.