Angi96 kérdése:

Egy mértani sorozat első tagja 8, harmadik tagja 32. mekkora a masodik tagja?

2017. nov. 17. 11:18
 1/3 anonim válasza:
16
2017. nov. 17. 11:25
 2/3 anonim válasza:

a1=8

a3=32

a3=a1*q^2=8*q^2=32

q^2=4

q=2 vagy -2

a2=a1*q=16 vagy -16

2017. nov. 17. 11:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. nov. 17. 11:36