Ezt, hogyan kell megoldani?2017. szept. 27. 19:07
1/1 anonim válasza:
Tehát az van megadva, hogy:
a1 + a3 = 35
a5 + a9 = 100
Mivel ezeknek egyszerre kell teljesülniük, ezért egyenletrendszert alkotnak. Tudjuk azonban, hogy mindegyik tag átírható a1 és d függvényében:
a3 = a1 + 2d
a5 = a1 + 4d
a9 = a1 + 8d, tehát a két egyenleltből ezt kapjuk:
a1 + a1 + 2d = 35
a1 + 4d + a1 + 8d = 100, összevonás után:
2a1 + 2d = 35
2a1 + 12d = 100
Ez pedig már egy lineáris egyenleltrendszer, amit a tanultak szerint meg tudunk oldani.