Legyen szives valaki vezesse le nekem! ;)2016. okt. 25. 13:35
1/3 anonim válasza:
Biztos, hogy ötödik tag, és nem negyedik?
2/3 anonim válasza:
a1+a1+d+a1+2d+a1+3d+1a+4d=20
5a1+10d=20
a1+2d=4---ami az a3
a3=4
a2=4-d
a5=4+2d
ezek mértani sorozatot alkotnak
4^2=(4-d)(4+2d)
amiből d1=0 és d1=2
a sorozat
0 2 4 6 8 -- számatni
2 4 8---mértani
3/3 anonim válasza:
Előző vagyok a kérdésre nem válaszoltam de megoldásból már menni fog.