Végzet98 kérdése:

Egy számtani sorozat első öt tagjának összege 20. A második, harmadik és ötödik tag, ebben a sorrendben, egy mértani sorozat szomszédos tagjai. Hatarozza meg a számtani sorozat első három tagjának szorzatát!?

Legyen szives valaki vezesse le nekem! ;)

2016. okt. 25. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ötödik tag, és nem negyedik?
2016. okt. 25. 14:07
 2/3 anonim ***** válasza:

a1+a1+d+a1+2d+a1+3d+1a+4d=20

5a1+10d=20

a1+2d=4---ami az a3

a3=4

a2=4-d

a5=4+2d

ezek mértani sorozatot alkotnak

4^2=(4-d)(4+2d)

amiből d1=0 és d1=2

a sorozat

0 2 4 6 8 -- számatni

2 4 8---mértani

2016. okt. 25. 14:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok a kérdésre nem válaszoltam de megoldásból már menni fog.
2016. okt. 25. 14:43