Kerem szepen aki tudja az ne csak a megoldast hanem a feladat menetet is irja le. Koszonom:)2016. okt. 9. 19:11
1/2 anonim válasza:
a2=5
a1, a3, a11 mértani sorozat tagjai
a1=a2-d=5-d
a3=a2+d=5+d
a11=a2+9d=5+9d
Felhasznájuk a mértani közép és a mértani sorozat közötti összefüggést:
(5+d)^2=(5-d)(5+9d)
25+10d+d^2=25+45d-5d-9d^2
10d^2-30d=0
d(10d-30)=0
d1=0 d2=3
Nincs kikötve, hogy a sorozat nem állandó. Ezért d=0 is tekithető megoldásnak.
a1=5 vagy a1=2
a3=5 vagy a3=8
a11=5 vagy a11=32
5/5=1 Első esetben a mértani sorozat hányadosa 1.
32/8=4 8/2=4 Másodikban 4.
2/2 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2016. okt. 10. 17:27