Egy mértani sorozat harmadik eleme 5, hatodik eleme 320, Mekkora a sorozat hányadosa? Írja le a megoldás menetét!2015. febr. 10. 06:49
1/10 anonim válasza:
Mit nem ertesz a feladatokbol?
2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom megoldani....sajnos
2015. febr. 10. 11:52
3/10 anonim válasza:
a1=9
d=3
a3=?
a5=?
an=a1+(n-1)*d képletet használva:
a3=a1+2d=9+2*3=15
a5=a1+4d=9+4*3=21
sn=((a1+an)/2)*n
a10=a1+9d=9+9*3=36
S10=((9+36)/2)*10=225
4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. febr. 10. 12:50
5/10 anonim válasza:
elözö vagyok:
an=a1*q^(n-1)
a3=a1*q^2
a6=a1*q^5
a1*q^2=5
a1*q^5=320
Osszuk el a felsőt az alsóval akkor
q^3=64
q=4
6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Mentek a zöld kezek.....amúgy a mértani sorozat sokkal nehezebb nem?
2015. febr. 10. 12:58
7/10 anonim válasza:
A számolás egy picit bonyolultabb már nem ennél a feladatnál hanem lesznek összetettebb feladatok is.
8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Kérdezhetek máskor is tőled?
2015. febr. 10. 13:14
10/10 A kérdező kommentje:
Még van egy feladat ami azt hiszem kamatos kamattal kapcsolatos....az is itt van: Laci és Kati ikrek...így kezdődik, remélem megtalálod :)
2015. febr. 10. 13:47