Egy számtani sorozat első eleme 9, differenciája 3. Számítsuk ki a harmadik és ötödik tagot! Mennyi az első 10 elem összege? Válaszát indokolja is!

Egy mértani sorozat harmadik eleme 5, hatodik eleme 320, Mekkora a sorozat hányadosa? Írja le a megoldás menetét!
2015. febr. 10. 06:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit nem ertesz a feladatokbol?
2015. febr. 10. 10:42
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom megoldani....sajnos
2015. febr. 10. 11:52
 3/10 anonim ***** válasza:

a1=9

d=3

a3=?

a5=?

an=a1+(n-1)*d képletet használva:

a3=a1+2d=9+2*3=15

a5=a1+4d=9+4*3=21

sn=((a1+an)/2)*n

a10=a1+9d=9+9*3=36

S10=((9+36)/2)*10=225

2015. febr. 10. 12:48
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. febr. 10. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:

elözö vagyok:

an=a1*q^(n-1)

a3=a1*q^2

a6=a1*q^5

a1*q^2=5

a1*q^5=320

Osszuk el a felsőt az alsóval akkor

q^3=64

q=4

2015. febr. 10. 12:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Mentek a zöld kezek.....amúgy a mértani sorozat sokkal nehezebb nem?
2015. febr. 10. 12:58
 7/10 anonim ***** válasza:
A számolás egy picit bonyolultabb már nem ennél a feladatnál hanem lesznek összetettebb feladatok is.
2015. febr. 10. 13:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Kérdezhetek máskor is tőled?
2015. febr. 10. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz nyugodtan
2015. febr. 10. 13:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Még van egy feladat ami azt hiszem kamatos kamattal kapcsolatos....az is itt van: Laci és Kati ikrek...így kezdődik, remélem megtalálod :)
2015. febr. 10. 13:47