Ennyit feludtam irni:
m3=a+b+c\(törve)3=3}=>a+b+c=9
b+c\2=3,15}=>a+b=6,9
c=0,6-a
2012. dec. 10. 14:35
1/1 anonim válasza:
1. (a+b+c)/3=3 -> a+b+c=9
2. c=a-0,6
3. (b+(a-0,6))/2=3,15
3.-at átalakítva: b=6,9-a
1.-be helyettesítve: a+6,9-a+a-0,6=9
a=2,7
innen c=2,1, b=4,2
(2,7+4,2+2,1)/3=9/3=3.