Matematika? 3 racionális szám számtani közepe 3. A második szám a harmadik szám számtani közepe 3,15. A harmadik szám 0,6-tal kisebb az első számnál Határozd meg a 3 számot?


Ennyit feludtam irni:

m3=a+b+c\(törve)3=3}=>a+b+c=9

b+c\2=3,15}=>a+b=6,9

c=0,6-a


2012. dec. 10. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:

1. (a+b+c)/3=3 -> a+b+c=9

2. c=a-0,6

3. (b+(a-0,6))/2=3,15


3.-at átalakítva: b=6,9-a

1.-be helyettesítve: a+6,9-a+a-0,6=9

a=2,7

innen c=2,1, b=4,2

(2,7+4,2+2,1)/3=9/3=3.

2012. dec. 10. 15:16