Nekem ez még kicsit magas, szóval várom a válaszokat. Légyszi segítsen valaki.2012. nov. 25. 19:23
1/2 anonim válasza:
Legyen x a harmadik napi mennyiség.
Ekkor (időben visszafelé haladva):
994=x+0,3*x+0,3*0,4*x
994=1,42*x
innen: x=700
Ezután: 0,3*x=210 és 0,4*0,3*x=84
Tehát 84; 210; 700 az egyes napi mennyiségek.
2/2 A kérdező kommentje:
Örök hálám kedves válaszoló! :)
2012. nov. 25. 20:44