Matek feladat: Egy műhelyben 3 nap alatt 994 munkadarabot kell elkészíteni. Az első napon elkészítették a msodik napi alkatrészek 40 %-át, a második napon a harmadik napi munkadarabok 30 százalékát. Hány alkatrészt készítettek az egyes napokon?

Nekem ez még kicsit magas, szóval várom a válaszokat. Légyszi segítsen valaki.
2012. nov. 25. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen x a harmadik napi mennyiség.

Ekkor (időben visszafelé haladva):

994=x+0,3*x+0,3*0,4*x

994=1,42*x

innen: x=700

Ezután: 0,3*x=210 és 0,4*0,3*x=84


Tehát 84; 210; 700 az egyes napi mennyiségek.

2012. nov. 25. 20:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Örök hálám kedves válaszoló! :)
2012. nov. 25. 20:44