Egy számtani sorozat második tagja 17, harmadik tagja 21. Mekkora az első 150 tag összege? Megtudná nekem valaki ezt oldani?


2014. szept. 26. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy a "szabály" +4, ekkor

f(x)= 9+x*4

150. tag= 9+150*4= 609

13+609=622

622/2=311

311*597=185667 Az első 150 tag összege. Remélem jó.

12/F

2014. szept. 26. 16:06
 2/3 A kérdező kommentje:
megoldás szerint: 46 650. ennyi lenne csak fel írni nem tudom.
2014. szept. 26. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:

13, 17, 21, 25...


a1 = 13

d = 4

a150 = a1 + 149*d = 13 + 149*4 = 609


S150 = 150*(a1 + a150)/2 = 150*622/2 = 46650

2014. szept. 26. 18:00