2014. szept. 26. 15:44
1/3 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy a "szabály" +4, ekkor
f(x)= 9+x*4
150. tag= 9+150*4= 609
13+609=622
622/2=311
311*597=185667 Az első 150 tag összege. Remélem jó.
12/F
2/3 A kérdező kommentje:
megoldás szerint: 46 650. ennyi lenne csak fel írni nem tudom.
2014. szept. 26. 16:08
3/3 anonim válasza:
13, 17, 21, 25...
a1 = 13
d = 4
a150 = a1 + 149*d = 13 + 149*4 = 609
S150 = 150*(a1 + a150)/2 = 150*622/2 = 46650