Tehát anélkül, hogy tudni kelljen az előző elemet, hogy az előző elem nélkül ki tudjuk számolni az adott elemet.

2018. jan. 1. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
An=√ (2n-1)
2018. jan. 2. 00:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előző nem jó:

a1=1

a2=gyök(2+1)=gyök3

a3=gyök(3+gyök3)

ez utóbbi már nem stimmel

2018. jan. 2. 00:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs rá zárt képlet, de ha n nagy, akkor jól közelíthető:

a(n)≈√n, ill. x=√n, a(n) ≈ x + 0.5 + 1/x/8 + 1/n/4 - 1/n/x/128 - ...

2018. jan. 2. 02:00
 4/6 anonim ***** válasza:
a(n) ≈ x + 0.5 + 1/x/8 - 1/n/4 - 1/n/x/128 - ... (előjel jav.)
2018. jan. 2. 02:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Holnap utan irok analizis 1 bol de ezt en se tudnam igy megmondani, ti meg kozep suliba rekurziv sorozatokkal foglalkoztok... Nem rossz, melyik suli? Mar ha nem titok
2018. jan. 2. 02:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Erdős Pál tehetséggondozó iskola igazából, nem a középsulim:D, egyébként ha nem lenne a gyökjel, akkor simán menne, de az nagyon bezavar
2018. jan. 2. 10:22