x-y-2xy=-47
xy=14
Ez a kettő össze van kapcsolva, azaz másodfokú egyenletrendszerről lenne szó.
2018. jan. 29. 21:21
1/4 anonim válasza:
Az alsóból kifejezed vagy x-et vagy y-t és behelyetesíted a felsőbe.
2/4 anonim válasza:
ahogy az 1. írta ...
az y-t fejezem ki, jobban szeretek csak x-eket látni :D
xy=14->y=14/x
x-y-2xy=-47 ide behelyettesíted azt,amit megkaptrál az y-ra:
x-14/x-2x(14/x)=x-14/x-28=-47
x-14/x+19=0 /beszorzom x-el
x^2-14+19x=0
a=1 b=19 c=-14
x1=(-b+sqrt(b^2-4ac))/2a
x2=(-b-sqrt(b^2-4ac))/2a
behelyettesítesz és voila!
[ a sqrt gyökvonást jelent]
3/4 anonim válasza:
elnézést, elfelejtettem,h utána visszahelyettesítesz az y=14/x képletbe is....így ha minden igaz x1hez is passzol egy y1 és x2-höz egy y2
4/4 anonim válasza:
Kicsit máshogy ugyanez:
-2xy=-28
x-y-28=-47
x-y = -19
Innen:
x = y-19
Ezt írom be a másikba, így megspórolunk egy törtes alakot.
(y-19)*y = 14
y^2-19*y-14=0
Ennek két ronda megoldása van, biztos, hogy ez volt az eredeti feladat?