Valaki segítene levezetni ezt az egyenletet?


x-y-2xy=-47

xy=14

Ez a kettő össze van kapcsolva, azaz másodfokú egyenletrendszerről lenne szó.



2018. jan. 29. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alsóból kifejezed vagy x-et vagy y-t és behelyetesíted a felsőbe.
2018. jan. 29. 21:32
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

ahogy az 1. írta ...

az y-t fejezem ki, jobban szeretek csak x-eket látni :D

xy=14->y=14/x

x-y-2xy=-47 ide behelyettesíted azt,amit megkaptrál az y-ra:

x-14/x-2x(14/x)=x-14/x-28=-47

x-14/x+19=0 /beszorzom x-el

x^2-14+19x=0

a=1 b=19 c=-14

x1=(-b+sqrt(b^2-4ac))/2a

x2=(-b-sqrt(b^2-4ac))/2a


behelyettesítesz és voila!

[ a sqrt gyökvonást jelent]

2018. jan. 29. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
elnézést, elfelejtettem,h utána visszahelyettesítesz az y=14/x képletbe is....így ha minden igaz x1hez is passzol egy y1 és x2-höz egy y2
2018. jan. 29. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit máshogy ugyanez:


-2xy=-28


x-y-28=-47

x-y = -19

Innen:

x = y-19


Ezt írom be a másikba, így megspórolunk egy törtes alakot.


(y-19)*y = 14


y^2-19*y-14=0


Ennek két ronda megoldása van, biztos, hogy ez volt az eredeti feladat?

2018. jan. 29. 23:30