log8(x)+log4(y2)=5 és log8(y)+log4(x2)=72016. okt. 14. 00:08
1/1 anonim válasza:
log8(x)+log4(y2)=5 log8(y)+log4(x2)=7
Ha jól értelmezem a jelöléseidet:
log8(x)+2log4(y)=5
log8(y)+2log4(x)=7
Áttérek 2-es alapra:
log2(x)/3+2*(log2(y)/2)=5
log2(y)/3+2*(log2(x)/2)=7
log2(x)+3*log2(y)=15
log2(y)+3*log2(x)=21
log2(x)=15-3*log2(y)
Másikba behelyettesítek:
log2(y)+3*(15-3*log2(y))=21
log2(y)+45-9*log2(y)=21
8*log2(y)=24
log2(y)=3
y=2^3=8
log2(x)=15-3*log2(8)
log2(x)=15-9
log2(x)=6
x=2^6=64
y=8
x=64
Kielégítik az eredeti egyenleteket.