Valaki! Van itt olyan aki ért az egyenletrendszerekhez? Sajnos nem értem és el kellene magyarázni. Jöhet üzenet is!


Itt van egy példa: 3x-2y=8

2x+y=10

A tanárnő mind a két fajta módszert kéri tőlünk, és az a problémám hogy nem tudom elkezdeni sem a kiemeléseset, sem az eltüntetéseset. Előre is megköszönöm a segítséget!



2015. márc. 11. 20:41
 1/3 anonim válasza:

több módszer is van, de nem érthető pontosan, hogy mire gondolsz. az "eltüntetéses" abból áll, hogy összeadod vagy kivonod egymásból a két egyenletet (vagy ekvivalens változatait), így ki fog esni az egyik ismeretlen tag.

például jelen esetben a második egyenlet minden tagját szorozzuk meg kettővel, így azt kapjuk, hogy 4x + 2y = 20. ezt adjuk össze az első egyenlettel. azt kapjuk, hogy 7x = 28. ebből x = 4. behelyettesítesz, és megkapod, hogy y = 2.

2015. márc. 11. 20:48
 2/3 anonim válasza:

van egy nagyon jó módszer, egyszerű és gyors.

annyi a dolgod, hogy az y-t kifejezed x segítségével (vagy fordítva).

például most az első egyenlet szerint 3x-8 = 2y, tehát 1.5x-4 = y.

ezt beírod a második egyenletben y helyére.

2x + 1.5x-4 = 10.

3.5x = 14.

x = 4.

2015. márc. 11. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy videó:(kicsit komolyabb feladattal)

https://www.youtube.com/watch?v=Sv4OXhjYc2w

2015. márc. 11. 20:51