Hogy kell megoldani ezt az egyenletet?


sin(2x+3x^2)+sin(4x+x^2)=1


Légyszi ne csak a megoldást írjátok le, hanem azt is, hogy jött ki. Előre is köszi a válaszokat. :)



2017. dec. 16. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy ez a házi feladat.

[link]

2017. dec. 16. 20:03
 2/5 A kérdező kommentje:

Jo igazaból ez egy egyenlet rendszer, kifejeztem a másik egyenletből az y-t, behelyettesítettem és ez jött ki, ez az eredeti feladat:


x;y>0 és x;y nem egyenlő 1


logx(y)+logy(x)=2

sin(2x+3y)+sin(4x+y)=1

2017. dec. 16. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor valamit nagyon elszámoltál...


Azt érdemes tudni, hogy log(a)[b] = 1/log(b)[a], vagyis ha megcseréljük a logaritmus alapját és a benne lévő számot, akkor az eredeti reciprokát kapjuk. Eszerint:


log(x)[y] + 1/log(x)[y] = 2


Ebből kapunk egy másodfokúra visszavezethető egyenletet, de azt is érdemes tudni, hogy ez az összeg csak úgy lehet 2, hogyha mindkettő 1, tehát log(x)[y] = 1-nek kell teljesülnie, tehát x=y. Ezt beírjuk y helyére:


sin(2x+3x) + sin(4x+x) = 1, vagyis

sin(5x) + sin(5x) = 1, innen szerintem már nem nagy kihívás befejezni.

2017. dec. 16. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a #3-as válasz befejezése:

[link]

2017. dec. 16. 21:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. dec. 16. 21:37