Kovácsék karácsonyra 300 üdvözlőlapot küldenek ismerőseiknek. Ha Kovács úr egyedül írja meg akkor 4 óra alatt végez vele, ha felesége is segít akkor 1 óra 20 perc alatt. Mennyi idő alatt írná meg Kovácsné egyedül?2017. nov. 18. 17:13
1/3 anonim válasza:
Talán kezdjük azzal, hogy átváltjuk percbe az adottakat:
4 óra = 4*60 = 240 perc
1 óra 20 perc = 60+20 = 80 perc
Feltesszük, hogy Kovácsék egyenletesen dolgoznak, tehát például bármelyik 5 perc alatt mindig ugyanannyi levelet írnak meg ("tört"levél is számít). Ha így van, akkor Kovács 1 perc alatt 300/240=1,25 levelet, 80 perc alatt 80*1,25=100 levelet tud megírni. Feleségének marad 200 levél erre a 80 percre, vagyis ő 200/80=2,5 levél megírására képes percenként. Ha 2,5 levelet 1 perc alatt ír meg, akkor 300 levelet 300/2,5=120 perc=2 óra alatt ír meg egyedül.
2/3 anonim válasza:
Ha Kovács Úr 300 levelet 4 óra (240 perc )alatt ír meg, akkor 80 perc alatt 100 levelet tudott megírni. A többi 200 levelet a felesége írta meg az 1 óra 20 perc alatt. Ebből már ki tudod számolni, hogy a felesége az összes levelet menni idő alatt írná meg?
3/3 anonim válasza:
Látom, már valaki végigírta, nem hagyott neked gondolkozási lehetőséget :)