Hogy kell megoldani ezt a trigonometrikus egyenletet? cos (5 cos5x) = 0?


Itt a levezetése, de nem értem.


[link]



2017. dec. 6. 23:02
 1/2 A kérdező kommentje:

A 3. sornál akatok el.

Minthogy cos5x abs. értéke stb..

2017. dec. 6. 23:04
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy koszinuszérték nem lehet kisebb -1-nél, és nem lehet nagyobb 1-nél, ezért k csak 1, 0, -1 és -2 lehet. Számold ki, mennyi lenne π/10 + kπ/5 = π/10 + 2kπ/10 = (π + 2kπ)/10 = π(2k+1)/10 értéke, ha k= 2 vagy k = -3.
2017. dec. 6. 23:31