Https://imgur.com/a/l66JQ2017. nov. 19. 15:41
1/2 A kérdező kommentje:
Https://imgur.com/a/l66JQ
2017. nov. 19. 15:41
2/2 anonim válasza:
5^x = b
5^(x+1)= 5b
5^(x+2)= 25b
Vagyis:
5b + 25b = 30
b=1
5^x = 1
x=0
A másiknál hasonlóan:
2^x = c
4^x=2^2x=(2^x)^2=c^2