Hogyan kell kiszámolni egy ilyen egyenletet?


22,84^2=15^2+18^2-2*15*18*cos£


valaki leirhatna a lepeseket


2017. nov. 19. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egy egyismeretlenes egyenlet, mi a probléma vele?

Rendezed valami=cosx-re és visszakeresed az értéket számológépen.

2017. nov. 19. 14:42
 2/8 anonim ***** válasza:

Legyen cos(£)=x, ekkor ezt az egyenletet kapod:


22,84^2=15^2+18^2-2*15*18*x


Ezt meg tudod oldani?


Ha igen, akkor a valami=x egyenlet után x helyére visszaírod cos(£)-t, és azt oldod meg a már tanult módon.

2017. nov. 19. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvégzed a műveleteket, és rendezed az egyenletet, hogy az egyik oldalon cos(alfa) maradjon. Ha megvan cos(alfa), a számológép kiköpi alfát.
2017. nov. 19. 14:45
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt igy ertem, de valamiert nem jon ki. Valamit biztos nagyon elnezek.
2017. nov. 19. 14:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert itt egy 0 és 1 közé eső számnak kellene kinönnie, vagy nem?

Nekem meg 57,96 jön ki, pedig nem kerestem vissza a szöget.

2017. nov. 19. 14:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, 57,96. Akkor nem jó a példa.
2017. nov. 19. 14:55
 7/8 A kérdező kommentje:

pedig ez egy cosinus teteles feladat. Kicsit osszetettebb, de most adott a 3szog harom oldala, es ezzel a tetellel tudom kiszamolni azt a szoget.

Egy negyszog van atloval felosztva ket szoggel, es az atloval szemkozti szog kellene.

2017. nov. 19. 14:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha egy háromszög oldalai

a = 15

b = 18

c = 22,84

és

γ = ? - az 'a' és 'b' oldal által bezárt szög,

akkor a fenti egyenlet a 'c' oldalra felírt koszinusz tételt írja le.


A koszinusz tétel általánosan

c² = a² + b² - 2ab*cosγ

ebből

cosγ = (a² + b² - c²)/2ab


Nem tudom, mi nem jön ki neked, de ha ebbe a képletbe behelyettesítesz, akkor kerekítve 87°-os szög a megoldás.

2017. nov. 19. 15:25