Hogyan kell ezt az egyenletet kiszámolni? Egy háromszög Kerülete és Területe a kérdés.


Egy szabályos háromszögről van szó. A magassága 3cm. Akkor tehát a háromszög "a" oldalát így kapom meg:

3^2+(a/2)^2=a^2 (azt hiszem :D)


Valaki levezetné nekem ezt az egyenletet? Köszönöm előre is!



2016. dec. 5. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

9 + a^2/4 = a^2

36 + a^2 = 4*a^2

36 = 3*a^2

12 = a^2

a = gyök(12)

2016. dec. 5. 19:50
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké, azt hiszem rájöttem, csak kicsit átalakítottam az egyenletet:

a^2=(a/2)^2+3

a^2=a^2/4+9 /*4

4a^2=a^2+36 /-a^2

3a^2=36 /:3

a^2=12 /√

a=3,46


Ez így jó?

2016. dec. 5. 19:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Oh pont írtam mikor te is! Akkor ezek szerint jó. :D Nagyon szépen köszönöm!
2016. dec. 5. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Levezetheted úgy is, hogy 3cm helyett mondjuk m-el jelölöd a magasságot, és m-et kifejtve kapod, hogy m = (a*gyök(3))/2 így a többi feladatba csak be kell helyetesítgetni.
2016. dec. 5. 23:39