Egy szabályos háromszögről van szó. A magassága 3cm. Akkor tehát a háromszög "a" oldalát így kapom meg:
3^2+(a/2)^2=a^2 (azt hiszem :D)
Valaki levezetné nekem ezt az egyenletet? Köszönöm előre is!
2016. dec. 5. 19:33
1/4 anonim válasza:
9 + a^2/4 = a^2
36 + a^2 = 4*a^2
36 = 3*a^2
12 = a^2
a = gyök(12)
2/4 A kérdező kommentje:
Oké, azt hiszem rájöttem, csak kicsit átalakítottam az egyenletet:
a^2=(a/2)^2+3
a^2=a^2/4+9 /*4
4a^2=a^2+36 /-a^2
3a^2=36 /:3
a^2=12 /√
a=3,46
Ez így jó?
2016. dec. 5. 19:52
3/4 A kérdező kommentje:
Oh pont írtam mikor te is! Akkor ezek szerint jó. :D Nagyon szépen köszönöm!
2016. dec. 5. 19:52
4/4 anonim válasza:
Levezetheted úgy is, hogy 3cm helyett mondjuk m-el jelölöd a magasságot, és m-et kifejtve kapod, hogy m = (a*gyök(3))/2 így a többi feladatba csak be kell helyetesítgetni.