Segítene valaki egyenletet rendezni?


Sziasztok! Matekból kicsit segítségre szorulnék... Lehet hogy nagyon egyszerű, amit kérdezek, de biztosra akarok menni. Az egyenletet sikerült megalkotnom, viszont nem vagyok benne biztos, hogyan is lehet rendezni... Valaki esetleg lenne olyan kedves, hogy szépen, lépésről-lépésre levezeti nekem?

r-t kell kifejezni.


Köszönöm szépen! :)


Az egyenlet:

(2r)harmadikon - (2r/gyök2)harmadikon = F


[link]



2017. dec. 7. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Kibontod a zárójelet; 2r^3 - 8r^3/gyök(8) = F

Kiemelsz r^3-öt: r^3*(1 - 8/gyök(8)) = F

Osztod (1 - 8/gyök(8))-cal: r^3 = F/(1 - 8/gyök(8))

Végül köbgyököt vonsz: r = köbgyök(F/(1 - 8/gyök(8)))


Ezt még lehet variálni, ha szeretnéd.

2017. dec. 7. 20:10
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Még annyi, hogyha r^3-t emelek ki, akkor a zárójelben az első szám 2 lesz, nem?

2017. dec. 7. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:
De, igen. Azt elnéztem.
2017. dec. 7. 21:30