c6h12o6→2c2h5oh+2co22017. febr. 27. 13:55
1/1 Arp Du válasza:
így van rendezve ahogy írtad:
c6h12o6 → 2 c2h5oh + 2 co2
(1 glükóz 2 etil-alkohol + 2 széndioxid)
Ellenőrzés megszámolod, hogy a → baloldalán (kiindulási anyag) és a → jobboldalán (keletkező reakciótermék) ugyanannyi van-e:
-C atomból: 6=2*2 +2
-H atomból: 12=2*(5+1) +0
-O atomból: 6=2 +2*2