c6h12o6→2c2h5oh+2co2

2017. febr. 27. 13:55
 1/1 Arp Du ***** válasza:

így van rendezve ahogy írtad:

c6h12o6 → 2 c2h5oh + 2 co2

(1 glükóz 2 etil-alkohol + 2 széndioxid)

Ellenőrzés megszámolod, hogy a → baloldalán (kiindulási anyag) és a → jobboldalán (keletkező reakciótermék) ugyanannyi van-e:

-C atomból: 6=2*2 +2

-H atomból: 12=2*(5+1) +0

-O atomból: 6=2 +2*2

2017. febr. 27. 17:21