"egy sakkverseny minden résztvevője pontosan 1 játszmát játszott minden másik résztvevővel, összesen 153 partit játszottak, hányan vettek részt a versenyben?"2017. dec. 7. 21:18
1/2 anonim válasza:
n*(n-1)/2 = 153
n*(n-1) = 306
n² - n - 306 = 0
Innen a tied.
2/2 anonim válasza:
Sőt ha megvan az egyenlet akkor még a másodfokú megoldó képlet sem kell,mert elindulsz mondjuk n=20-ról és bináris kereséssel meg lehet találni.