Hogy kell kiszamolni masodfoku egyenlettel?

"egy sakkverseny minden résztvevője pontosan 1 játszmát játszott minden másik résztvevővel, összesen 153 partit játszottak, hányan vettek részt a versenyben?"
2017. dec. 7. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

n*(n-1)/2 = 153

n*(n-1) = 306

n² - n - 306 = 0

Innen a tied.

2017. dec. 7. 21:42
 2/2 anonim ***** válasza:
Sőt ha megvan az egyenlet akkor még a másodfokú megoldó képlet sem kell,mert elindulsz mondjuk n=20-ról és bináris kereséssel meg lehet találni.
2017. dec. 7. 21:48