Matek házival lenne gondom. Egyenlettel kell kiszámolni de nem nagyon értem, hogy, hogyan lehetne kiszámolni. (Lent a feladat)?


Reggelenként Bence kényelmes 4km/h-s tempóval sétál iskolába menet. Lemérte, hogy ha reggel negyed nyolckor indul otthonról, akkor éppen idejében érkezik az iskolába. Ma azonban elaludt, ezért fél nyolckor indult útnak. Így most 7km/h-s tempót kell végig tartania, hogy a szokásos időpontban érkezzen meg.

a., Általában mennyi idő alatt teszi meg Bence az iskolába vezető utat?

b., Mekkora utat tesz meg Bence otthontól az iskoláig



2016. szept. 7. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Alap eset:

v= 4km/h, s, Δt=(t-7.25h)

s/Δt=4

s=4*Δt=4*(t-7.25h)


Amikor késésben van:

v=7km/h, s, Δt=(t-7.50h)

s/Δt=7

s=7*Δt=7*(t-7.50h)


t: amikorra be kell érnie

Δt: amennyi idő alatt beér


4*(t-7.25h)=7*(t-7.50h)

4t-29h=7t-52,5h

23,5h=3t

7,83h=t

Itt a tizedesvessző utáni számok nem a percet mutatják, hanem az egész szám az órát, tehát: a 7,5h az 7óra 30perc, míg a 7,25h az 7óra 15perc.


Így átszámolva a tényleges idő:

t=7.50 (Anno nekem is ekkora kellet beérnem :D )


Ebből már a két kérdésre egyszerű a válasz, szólj ha nem megy :)

2016. szept. 7. 19:09
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettél de nem nagyon megy... Sajnálom, hogy ilyenekkel zavarlak :|
2016. szept. 7. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ha 7.50-re ér be, akkor általában 25 perc alatt teszi meg az utat. 7.15-kor indul és 7.50-re ér be. 25 percig sétál 4km/h sebességgel, tehát s=v*t=4*25/60=1,67km
2016. szept. 7. 20:12