MATEK HOLNAPRA! Gabi és Panni egymással szemben 28 km-es túraútvonal 2 végpontjából indulnak. Hol találkoznak, ha Gabi 4 km-t, Panni meg 3 km-t tesz meg óránként? Egyenlettel és szakaszokkal kell ábrázolni.


2015. ápr. 14. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

27/3=4


4*4=16


gabi indulásától viszonyított interenciarendszerben a 16. kilométernél találkoznak

2015. ápr. 14. 20:49
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem a menetét...
2015. ápr. 14. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:

28 kilométer 7 egység ahol az egyik sebessége 4 egység óránként a másiké 3

csak nem egységben kérdezi hanem kilométerben 28/7=4km

a 4. egység ahol találkoznak pedig 4*4=16

2015. ápr. 14. 21:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2015. ápr. 14. 21:52