Hogy lehet kiszámolni egy test tömegét, gyorsulását és a sebességét ha tudjuk a a gyorsító erőhatás méretét a gyorsítás időtartamát és az elmozdulás hosszát? konkrétan: 20N az erőhatás ami 5s-ig gyorsít és ezalatt 3m-et mozdul el


2017. dec. 5. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Segítek.

Az átlagsebesség v(átlag)=3m/5s= 3/5 m/s

A végsebesség lináris gyorsulásnál (az erő állandó) az átlagsebesség kétszerese v(5s-nál)=6/5 m/s

Innen a gyorsulás a=delta v / delta t .(itt a v a v(5s -nál) és a delta t=5s.

Majd a F=m*a ból m=F/a és kész

2017. dec. 5. 20:05
 2/2 anonim ***** válasza:
Ennyiből sehogy. Ha azt vesszük, hogy a test kezdeti sebessége 0, akkor ahogy az #1 is írta, de mivel ez nincs kikötve, ezért csak pár egyenletet lehet rá felírni (amikben ott is marad a kezdeti sebességre vonatkozó változó).
2017. dec. 5. 22:44