Ezt hogy kell egyenlettel kiszámolni?


előző héten hiányoztam és fogalmam sincs hogy hogy kezdjek hozzá.. valaki tudna segíteni? egyenlettel kell :| szóval a feladat:

Egy apa 45 éves, a lánya 19. Hány éves volt a lány amikor az apja éppen háromszor annyi idős volt, mint ő?


2012. okt. 11. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:

x éve volt


tehát akkor az apa 45-x éves volt, a lánya 19-x éves

apuka ilyenkor háromszor annyi éves volt (tehát a lány életkorát háromszor meg kell szorozni, hogy az apukáét megkapjuk)

45-x=3*(19-x)

45-x=57-3x

2x=12

x=6


tehát az egész 6 éve volt, a lány 19-6=13 éves volt

2012. okt. 11. 07:45
 2/4 anonim válasza:

apa:45

lány:19

x:azon évek száma, amennyivel korábban a feltétel teljesül (pl. tételezzük fel, hogy ez 2000-ben volt igaz, most 2012 van, tehát x=6)

a lány korábbi, a feltételnek megfelelő életkora:19-x

az apa életkora ekkor:45-x


Most már fel tudod írni?

2012. okt. 11. 07:53
 3/4 anonim válasza:
Ja, bocsi, nem láttam!
2012. okt. 11. 07:54
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D
2012. okt. 11. 19:11