előző héten hiányoztam és fogalmam sincs hogy hogy kezdjek hozzá.. valaki tudna segíteni? egyenlettel kell :| szóval a feladat:
Egy apa 45 éves, a lánya 19. Hány éves volt a lány amikor az apja éppen háromszor annyi idős volt, mint ő?
2012. okt. 11. 06:45
1/4 anonim válasza:
x éve volt
tehát akkor az apa 45-x éves volt, a lánya 19-x éves
apuka ilyenkor háromszor annyi éves volt (tehát a lány életkorát háromszor meg kell szorozni, hogy az apukáét megkapjuk)
45-x=3*(19-x)
45-x=57-3x
2x=12
x=6
tehát az egész 6 éve volt, a lány 19-6=13 éves volt
2/4 anonim válasza:
apa:45
lány:19
x:azon évek száma, amennyivel korábban a feltétel teljesül (pl. tételezzük fel, hogy ez 2000-ben volt igaz, most 2012 van, tehát x=6)
a lány korábbi, a feltételnek megfelelő életkora:19-x
az apa életkora ekkor:45-x
Most már fel tudod írni?
4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D
2012. okt. 11. 19:11