Hogy tudom kiszámolni? Biztos valakinek könnyű lesz de én elfelejtettem és fogalmam sincs, hogyan kell.


Olyan házifeladatot kaptam,hogy 20 km-t 80 km/h val teszem meg mennyi idő alatt érek oda???

Hogyan kell kiszámolni?



2012. okt. 10. 21:35
 1/2 bongolo ***** válasza:

Egyrészt józan paraszti ész: ha 80-nal mész, akkor egy óra alatt 80 km-t teszel meg. Annak a negyede a 20. Vagyis hány óra alatt? Egynegyed.


Képlettel:

v = s/t

vagyis sebesség egyenlő megtett út osztva idővel

80 = 20/t

ebből:

t = 20/80

2012. okt. 10. 21:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,most elég butának érzem magam:D
2012. okt. 10. 21:42