Olyan házifeladatot kaptam,hogy 20 km-t 80 km/h val teszem meg mennyi idő alatt érek oda???
Hogyan kell kiszámolni?
2012. okt. 10. 21:35
1/2 bongolo válasza:
Egyrészt józan paraszti ész: ha 80-nal mész, akkor egy óra alatt 80 km-t teszel meg. Annak a negyede a 20. Vagyis hány óra alatt? Egynegyed.
Képlettel:
v = s/t
vagyis sebesség egyenlő megtett út osztva idővel
80 = 20/t
ebből:
t = 20/80
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,most elég butának érzem magam:D
2012. okt. 10. 21:42