Könnyű fizika feladat. Segítesz?


[link]

Ezt az egyet nem tudom kiszámolni :/

Valaki leírná a számolás menetét?


(lemaradt szavak:

városba

ezzel a

amely

idő

várostól)

Köszönöm előre is :)


2012. jún. 5. 18:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen s a távolság. Az út első felén mindkétszer gyalogolt, az nem érdekes.

A második felén kocsival ment, vagyis s/2 utat 20 km/h-val tettem meg

Ez (s/2):20=s/40 ideig tartott.


Ha gyalog ment volt a második felén is, akkor (s/2)/4=s/8 ideig tartott volna.


A kettő különbsége 2 óra:

s/8-s/40=2 /*40

5s-s=80

4s=80

s=20


20 km a táv.


Gyalog 5 óra lett volna.

Gyalogolt 2,5 órát, utána a maradék 10 kilométer kocsival 0,5 óra. Összesen 3óra.

2012. jún. 5. 19:02