Ezt az egyet nem tudom kiszámolni :/
Valaki leírná a számolás menetét?
(lemaradt szavak:
városba
ezzel a
amely
idő
várostól)
Köszönöm előre is :)
2012. jún. 5. 18:45
1/1 anonim válasza:
Legyen s a távolság. Az út első felén mindkétszer gyalogolt, az nem érdekes.
A második felén kocsival ment, vagyis s/2 utat 20 km/h-val tettem meg
Ez (s/2):20=s/40 ideig tartott.
Ha gyalog ment volt a második felén is, akkor (s/2)/4=s/8 ideig tartott volna.
A kettő különbsége 2 óra:
s/8-s/40=2 /*40
5s-s=80
4s=80
s=20
20 km a táv.
Gyalog 5 óra lett volna.
Gyalogolt 2,5 órát, utána a maradék 10 kilométer kocsival 0,5 óra. Összesen 3óra.