Másodfokú egyenlettel megoldható feladat matekból?


Az A vasútállomásról reggel 5 órakor tehervonat indul B-be,mely A-tól 1080 km távolságra van. 8 órakor B-ből gyorsvonat indul A-ba,ez óránként 15 km-rel többet tesz meg a tehervonatnál. Félúton találkoznak.

Hány órakor történik ez?


Nem értem,próbáltam megcsinálni,de nem megy...

Egyenletig valaki letudná írni nekem..

Köszi előre is! :D


2012. okt. 10. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehervonat:

sebesség:v idő: t út: 540 km (félúton találkoznak)

Gyorsvonat:

sebesség: v+15 idő: t-3 út: 540 km

Az egyenletrendszer:

v*t=540

(v+15)(t-3)=540


Az elsőből kifejezzük t-t.

t=540/v

majd behelyettesítjük a másodikba:

(v+15)(540/v-3)=540

A zárókeleket felbontva másodfokú egyenletet kapunk.

Egyszerűsítés és összevonás után:

3v^2+45v-8100=0

2012. okt. 10. 14:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2012. okt. 10. 14:56