Az A vasútállomásról reggel 5 órakor tehervonat indul B-be,mely A-tól 1080 km távolságra van. 8 órakor B-ből gyorsvonat indul A-ba,ez óránként 15 km-rel többet tesz meg a tehervonatnál. Félúton találkoznak.
Hány órakor történik ez?
Nem értem,próbáltam megcsinálni,de nem megy...
Egyenletig valaki letudná írni nekem..
Köszi előre is! :D
2012. okt. 10. 14:28
1/2 anonim válasza:
Tehervonat:
sebesség:v idő: t út: 540 km (félúton találkoznak)
Gyorsvonat:
sebesség: v+15 idő: t-3 út: 540 km
Az egyenletrendszer:
v*t=540
(v+15)(t-3)=540
Az elsőből kifejezzük t-t.
t=540/v
majd behelyettesítjük a másodikba:
(v+15)(540/v-3)=540
A zárókeleket felbontva másodfokú egyenletet kapunk.
Egyszerűsítés és összevonás után:
3v^2+45v-8100=0
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2012. okt. 10. 14:56