Hogy kell megoldani azt a matekpéldát?

5 lány elment a moziba. Anna, Vivien, Klára , Juli és Dóra. Anna és Vivien mindenképp egymás mellé akar ülni. Hány féle képpen ülhetnek le.
2017. nov. 28. 17:05
 1/8 .,,.,,.,, ***** válasza:
0%

5×3×2×2×1


Nem vagyok benne biztos hogy jó.

2017. nov. 28. 17:11
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem 48.

Tegyük fel, hogy A ül az 1. helyen, V a másodikon. Ekkor a másik lány 3! = 6-féleképpen helyezkedhet el. Újabb hat lehetőség, ha A és V helyet cserél, így eddig 12.


Ugyanezt eljátszhatjuk, ha A és V a 2. és a 3. helyen ül, ha a 3. és a 4. helyen, valamint ha a 4. és az 5, helyen. 4 * 12 = 48

2017. nov. 28. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es válasz másképpen:


Anna és Vivien együtt ülnek le.

Az 5 helyből választanak 2 szomszédosat ezt 4 féleképpen tehetik meg.

De mindegyik választás esetén 2féleképpen ülhetnek. (Eldöntik melyik ül balra)

Ez 8 lehetőség. A többiek a maradék 3 helyre 3! féleképpen ülhetnek le.

8*3! = 48

2017. nov. 28. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:

4*3*2*2


5 lány van, ezek közül 2 egymás melletti, marad 4 egység hely.

4 egység helyre 4! képpen ülhetnek *2 mivel ez a 2 ember helyet cserélhet.

2017. nov. 28. 17:21
 5/8 .,,.,,.,, ***** válasza:
Most hogy így elolvastam mégegyszer rájőttem hogy a vàlaszom (1) biztos hogy nem jó
2017. nov. 28. 17:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek és ha összeveszik Vivien és Anna akkor az hogy jön ki?
2017. nov. 28. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy szól a feladat, hogy Anna és Vivien nem akar egymás mellé ülni, akkor

összes - amikor egymás mellett ülnek:


5!-48 = 120-48 = 72

2017. nov. 28. 18:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. nov. 28. 18:44