Valaki segítene megoldani ezt a matekpéldát?


8000 köbméter föld elhordásával a munkacsapat 8 nappal előbb lett készen, mert naponta a tervezettnél 50köbméterrel többet szállítottak el. Hány nap alatt lettek volna készen és a tervezett napi teljesítmény hány százalékkal teljesítették túl?


Egy társaságban nők és férfiak vannak, összesen 27-en, a nők vannak többen. Érkezéskor mindenki mindenkit üdvözöl: a nők puszit adnak egymásnak, a férfiak kezet fognak egymással, a nőknek a férfiak kezet csókolnak. Hány kézfogás történt, ha 182 kézcsókra került sor?


Mindkettőt másodfokú egyenlettel kéne megoldanom.

Nagyon-nagyon hálás vagyok annak, aki tud segíteni, és egyből megy a zöld pacsi. ;)



2017. jan. 10. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

egy nap x köbmétert terveztek elhordani, de x+50-t hordtak el.

y nap alatt tervezték elhordani, de y-8 nap alatt hordták el.


xy= 8000

(x+50)(y-8)= 8000


Az első egyenletből kifejezed x-t, behelyettesíted a másodikba és megoldod.

2017. jan. 10. 18:44
 2/2 anonim ***** válasza:

férfiak száma f, nők száma n. f+n=27 n=27-f

kézcsókok száma n*f=182 vagyis behelyettesítve: (27-f)*f=182


szorozd be, számold ki f-t.


helyettesítsd be ebbe:

kézfogások száma f(f-1)/2 (mert magával nem fog kezet senki)

2017. jan. 10. 18:48