Hogyan kell megoldani ezt a matekpéldát?


Egy számtani sorozat hatodik tagja 30, tizenegyedik tagja 10.


a.) Számítsuk ki a sorozat első tagját és differenciáját.

b.) Mennyi a sorozat első 50 tagjának összege?


2015. okt. 10. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Na, ha öt tag során csökkent 20-at, akkor vajon mennyit csökken 1 alatt, azaz mennyi a differencia? Így már vissza tudsz számolni az első tagig, és meg tudod határozni az ötvenediket is. Az első x tag összegének képlete benne van a könyvedben.
2015. okt. 10. 20:26
 2/3 anonim ***** válasza:

a11 = a1 + 10d = 10

a6 = a1 + 5d = 30


kivonod egymásból őket


5d = -20 /osztod 5-el

d = -4


Ekkor már minden ok, mert már csak képletekbe kell behelyettesíteni.


Innen már megy?

2015. okt. 10. 20:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Így már megy. :) a b rész megoldása, jól számolom, hogy -490000?
2015. okt. 10. 22:05