Szöveg:
Egy ABCD paralelogramma BC és CD oldalának felezőpontjai E és F.Meg kell adnod AF+AE vektort az AB és AD vektorok lineáris kombinációjaként.
2015. márc. 12. 15:33
1/3 anonim válasza:
Az F-ből húzz párhuzamost az AD vel és látod hogy az felezi az AB oldalt is.
Ezért Az AF=AD+AB/2-vel
Ill az E-ből párhzamos húzol AB vel az felezi az AD oldalt
Ezért: AE=AB+AD/2
ezt utána behelyettesíti az AF+AE összegbe
2/3 A kérdező kommentje:
És honnan jött a 2 db 3/2-ed?
2015. márc. 12. 18:22
3/3 anonim válasza:
Mert AB +AB/2= 2/2AB+1/2AB=3/2AB Igy a másik