Elmagyaráznátok, hogy miért így kellett megoldani a matekpéldát?


Szöveg:


Egy ABCD paralelogramma BC és CD oldalának felezőpontjai E és F.Meg kell adnod AF+AE vektort az AB és AD vektorok lineáris kombinációjaként.


[link]



2015. márc. 12. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Az F-ből húzz párhuzamost az AD vel és látod hogy az felezi az AB oldalt is.

Ezért Az AF=AD+AB/2-vel

Ill az E-ből párhzamos húzol AB vel az felezi az AD oldalt

Ezért: AE=AB+AD/2

ezt utána behelyettesíti az AF+AE összegbe

2015. márc. 12. 16:02
 2/3 A kérdező kommentje:
És honnan jött a 2 db 3/2-ed?
2015. márc. 12. 18:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert AB +AB/2= 2/2AB+1/2AB=3/2AB Igy a másik
2015. márc. 12. 19:27