Legyen az a,b, c vektorrendszer lineárisan független R^n -ben. Igaz-e, hogy ekkor az a+b,b+c, c+a rendszer is biztosan lineárisan független? Letudná nekem ezt valaki vezetni? addig megvan hogy lesz 3 egyenletem alfa, béta, gammára, de azután?2017. nov. 28. 13:20
1/1 anonim válasza:
3 vektor akkor lineárisan független, ha
a1*a + a2*b+a3*c= 0-ból következik, hogy a1,a2,a3 is 0.
Ezt felhasználva próbáljuk bizonyítani a függetlenséget az új vektorokra:
x1*(a+b) + x2*(a+c)+x3*(b+c) = 0
Átrendezve:
(x1+x2)*a + (x1+x3)*b + (x2+x3)*c = 0
a,b,c független volt, vagyis
x1+x2=0
x1+x3=0
x2+x3=0
Ha ezt megoldjuk az jön ki, hogy
x1=x2=x3=0, vagyis az új vektorok is függetlenek.