Lineárisan független vektorok?

Legyen az a,b, c vektorrendszer lineárisan független R^n -ben. Igaz-e, hogy ekkor az a+b,b+c, c+a rendszer is biztosan lineárisan független? Letudná nekem ezt valaki vezetni? addig megvan hogy lesz 3 egyenletem alfa, béta, gammára, de azután?

2017. nov. 28. 13:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

3 vektor akkor lineárisan független, ha

a1*a + a2*b+a3*c= 0-ból következik, hogy a1,a2,a3 is 0.



Ezt felhasználva próbáljuk bizonyítani a függetlenséget az új vektorokra:


x1*(a+b) + x2*(a+c)+x3*(b+c) = 0


Átrendezve:


(x1+x2)*a + (x1+x3)*b + (x2+x3)*c = 0


a,b,c független volt, vagyis

x1+x2=0

x1+x3=0

x2+x3=0


Ha ezt megoldjuk az jön ki, hogy

x1=x2=x3=0, vagyis az új vektorok is függetlenek.

2017. nov. 28. 13:55