2012. nov. 25. 14:13
1/1 vurugya béla válasza:
Nálam az alsó indexet _ (alulvonás) jelöli.
Jelölje ezeket a vektorokat w_1, w_2, ...w_n.
Próbáljuk felírni w_i vektorok lineáris kombinációival a v_1, v_2, ...v_n vektorokat!
Kezdjük a végén: v_n=w_n ez sikerült.
v_(n-1) = w_(n-1) - w_n ez is sikerült!
v_(n-2) = w_(n-2) - v_(n-1) = w_(n-2) - (w_(n-1) - w_n)
bontsd fel a zárójelet és ez is sikerült!
Így haladhatsz végig és az összes v_i -t fel tudod írni, azaz a w_i vektorrendszer rangja legalább akkora, mint a v_i vektorrendszer rangja, azaz n. De akkor mivel n db vektorból áll, ezért ezek függetlenek.