Levezetné valaki nekem ezt az egyenletet?

(X-1)(x+1) = x^2+2x+1
2017. nov. 6. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Végezd el a szorzást!

x^2 + x -x - 1 = x^2 + 2x + 1

x^2 - 1 = x^2 + 2x + 1

-1 = 2x + 1

2x = -2

x = -1

2017. nov. 6. 16:07
 2/2 anonim ***** válasza:

(x-1)(x+1)=x^2+2x+1

(x-1)(x+1)=(x+1)²

(x-1)(x+1)-(x+1)²=0

(x+1)(x-1-x-1)=0

(x+1)(-2)=0

x+1=0

x=-1

2017. nov. 6. 16:14