(X-1)(x+1) = x^2+2x+12017. nov. 6. 15:49
1/2 anonim válasza:
Végezd el a szorzást!
x^2 + x -x - 1 = x^2 + 2x + 1
x^2 - 1 = x^2 + 2x + 1
-1 = 2x + 1
2x = -2
x = -1
2/2 anonim válasza:
(x-1)(x+1)=x^2+2x+1
(x-1)(x+1)=(x+1)²
(x-1)(x+1)-(x+1)²=0
(x+1)(x-1-x-1)=0
(x+1)(-2)=0
x+1=0
x=-1