Nevem111222 kérdése:

Levezetné valaki nekem ezt az egyenletet? 20-gyökalatt Q =5-0,1 Q

2015. dec. 17. 18:23
 1/2 A kérdező kommentje:
SOS
2015. dec. 17. 18:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is, kikötést írunk;


q>=0


Látható, hogy a bal oldal értéke legfeljebb 20, ezért a jobb oldalra is igaznak kell lennie:


20>=5-0,1Q -> 150<=Q


Tehát az egyenlőtlenség értelmezési tartománya: 0<=Q<=150


Ha ez megvan rendezhetjük az egyenletet:


15+0,1Q=gyök(Q) /négyzetre emelünk


225+3Q+0,01Q^2=Q


0,01Q^2+2Q+225=0


Érdemes 100-zal szorozni, hogy a főegyüttható 1 legyen:


Q^2+200Q+22500=0


Ezt a másodfokú egyenlet megoldóképletével kiszámolod, és megnézed, hogy melyik esik bele az értelmezési tartományba.

2015. dec. 17. 19:14