Valaki levezetné nekem ezt az egyenletet?


(x-3)^2+2x=14

Hogy lesz ebből (x-3)^2=x^2-6x+9 ? Majd x^2-4x-5=0?


2015. dec. 11. 18:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Valamit benéztem bocsi, nem ez jön ki belőle :D
2015. dec. 11. 18:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig ez jön ki.


Először felbontjuk a zárójelet: (x-3)^2=x^2-6x+9+2x=14

Majd hozzáadjuk azt a külső 2x-et: x^2-4x+9=14

Majd redukáljuk 0-ra a jobb oldalt: x^2-4x-5=0

2015. dec. 11. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első sorban kimaradt a +2x:


Először felbontjuk a zárójelet: (x-3)^2+2x=x^2-6x+9+2x=14

2015. dec. 11. 18:41