(x-3)^2+2x=14
Hogy lesz ebből (x-3)^2=x^2-6x+9 ? Majd x^2-4x-5=0?
2015. dec. 11. 18:01
1/3 A kérdező kommentje:
Valamit benéztem bocsi, nem ez jön ki belőle :D
2015. dec. 11. 18:07
2/3 anonim válasza:
Pedig ez jön ki.
Először felbontjuk a zárójelet: (x-3)^2=x^2-6x+9+2x=14
Majd hozzáadjuk azt a külső 2x-et: x^2-4x+9=14
Majd redukáljuk 0-ra a jobb oldalt: x^2-4x-5=0
3/3 anonim válasza:
Az első sorban kimaradt a +2x:
Először felbontjuk a zárójelet: (x-3)^2+2x=x^2-6x+9+2x=14