-(10x-1)+4 = -3*(-10x-10)-42017. aug. 24. 18:05
1/3 anonim válasza:
Először felbontjuk a zárójeleket:
-(10x-1) = -10x+1
-3*(-10x-10) = 30x+30
Így ezt kapjuk:
-10x+1+4 = 30x+30-4
-10x+5 = 30x+26
Majd minkét oldalhoz hozzáadunk 10x-et és kivonunk 26-ot:
-21 = 40x
Osztunk 40-nel:
-21/40 = x
2/3 anonim válasza:
Már megkezdődött az iskola vagy mi? :D
3/3 anonim válasza:
Biztos pótvizsga.
De ha már a HF kategóriát se találja... esélytelen.