Az alabbi egyenletet levezetne valaki?

-(10x-1)+4 = -3*(-10x-10)-4

2017. aug. 24. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Először felbontjuk a zárójeleket:

-(10x-1) = -10x+1

-3*(-10x-10) = 30x+30


Így ezt kapjuk:

-10x+1+4 = 30x+30-4

-10x+5 = 30x+26


Majd minkét oldalhoz hozzáadunk 10x-et és kivonunk 26-ot:

-21 = 40x


Osztunk 40-nel:

-21/40 = x

2017. aug. 24. 18:26
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Már megkezdődött az iskola vagy mi? :D
2017. aug. 24. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos pótvizsga.

De ha már a HF kategóriát se találja... esélytelen.

2017. aug. 24. 22:20