(3/4x-2/5)+(2/3x+5/3)-(7/12x-3/10)=29/52017. nov. 1. 00:02
1/2 anonim válasza:
Nem túl nehéz.
Először a bal oldalon az x-es tagokat közös nevezőre hozod és összeadod, és a zárójeleket is felbontod:
9/12x-2/5+8/12x+5/3-7/12x+3/10=29/5
10/12x-12/30+50/30+9/30=29/5
Összevonsz, amit tudsz, jobb oldalt is bővíted 30-adokra:
5/6x+47/30=174/30
5/6x=127/30
5x=127/5
x=127/25=5 2/25
Ha el nem rontottam menet közben.:-)
2/2 anonim válasza:
Felbontod a zárójelet, ismeretlen marad bal oldalt.
3/4x + 2/3x - 7/12x = 29/5 + 2/5 - 5/3 - 3/10
Közös nevezőre hozod és elvégzed a műveleteket.
10/12x = 127/30
Mindkét oldalt osztod 10/12 -el.
x = ((127/30) / (10/12))