(3/4x-2/5)+(2/3x+5/3)-(7/12x-3/10)=29/5
2017. nov. 1. 00:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem túl nehéz.

Először a bal oldalon az x-es tagokat közös nevezőre hozod és összeadod, és a zárójeleket is felbontod:


9/12x-2/5+8/12x+5/3-7/12x+3/10=29/5

10/12x-12/30+50/30+9/30=29/5

Összevonsz, amit tudsz, jobb oldalt is bővíted 30-adokra:

5/6x+47/30=174/30

5/6x=127/30

5x=127/5

x=127/25=5 2/25

Ha el nem rontottam menet közben.:-)

2017. nov. 1. 00:54
 2/2 anonim ***** válasza:

Felbontod a zárójelet, ismeretlen marad bal oldalt.


3/4x + 2/3x - 7/12x = 29/5 + 2/5 - 5/3 - 3/10


Közös nevezőre hozod és elvégzed a műveleteket.


10/12x = 127/30


Mindkét oldalt osztod 10/12 -el.


x = ((127/30) / (10/12))

2017. nov. 1. 09:49